O veletrhu

28. Podzimní knižní veletrh se bude konat v pátek a v sobotu 5. a 6. října 2018 v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.

Motto veletrhu zní Století samoty, je to připomínka stého výročí rozpadu Rakouska-Uherska a vzniku Československa a dalších zemí. Na veletrhu se proto představí několik spisovatelů z několika bývalých zemí monarchie, jejichž díla, vesměs věnovaná historii, vycházejí v češtině. Budou to mj. Sofia Andruchovyč ze západní Ukrajiny (román Felix Austria, nakladatelství Větrné mlýny), Sabine Dittrich z Německa (román Potomci mlčení, Mladá fronta), Josef Haslinger z Rakouska (audiokniha Jáchymov, nakladatelství Tebenas), Mary Heimann z Velké Británie, Viktor Horváth z Maďarska (romány Turecké zrcadlo a Můj tank, nakladatelství Větrné mlýny), Michal Hvorecký ze Slovenska (román Troll, nakladatelství Argo), Anton Hykisch ze Slovenska (romány Milujte královnu a Věřte císaři, nakladatelství Host), Pavao Pavličič z Chorvatska (román Dixieland, nakladatelství Runa) či Mariusz Surosz z Polska (Ach, ty Češky, nakladatelství Mladá fronta). „Českým hlasem“ k tématu promluví Jiří Padevět.

Doprovodný program se zdaleka nezaměřuje jen na dané téma. Již teď můžeme prozradit tradiční shakespearovskou přednášku profesora Martina Hilského (v sobotu 6. října v 10 hodin v sále Staré radnice) či čtení Michala Viewegha (v sobotu ve 13 hodin v prostoru PEN). Jako každý rok se na veletrh nechystá mnoho dalších zajímavých autorů všech žánrů, jejich jména budeme postupně prozrazovat.

Nebudou chybět ani další oblíbené akce – soutěž o nejkrásnější knihu (uzávěrka je 7. září 2018), udílení ceny Littera Astronomica, výstavy, losování vstupenek…

Vystavovatele, kteří se chtějí do doprovodného programu zapojit, prosíme, aby se přihlásili co nejdříve. Prostory jsou omezené, zájem velký.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *