Doprovodný program se už připravuje!

Doprovodný program je významným pomocníkem při propagaci knih. Nejvhodnějším místem pro autogramiády jsou výstavní stánky. Pro další pořady si můžete vybrat následující prostory: salonek 1 nebo 2 (uzavřené prostory v prvním patře, každý pro 30 – 40 lidí, ozvučené, pronájem na 40 minut stojí 500 Kč, v ceně je 20 dvoudenních vstupenek na veletrh, salonek 1 je vhodný především pro čtení, salonek 2 i pro promítání), nebo prostor PEN (otevřený prostor v prvním patře, pro 30 – 40 lidí, ozvučený, pronájem na 25 minut stojí 300 Kč, v ceně je 10 dvoudenních vstupenek na veletrh, vhodné pro kratší prezentace a křty knih), případně literární kavárnu Petrkov (rušné prostředí na balkoně v prvním patře, vhodné pro komornější pořady, zdarma). V tiskovém středisku (Mgr. Milan Pilař, milan.pilarhb@centrum.cz) lze objednat zapůjčení dataprojektoru, moderování, internetový přenos a další služby, orientační ceny najdete na stránkách www.hejkal.cz. Neváhejte, prostory se rychle plní. Připravované programy můžete vkládat přímo do virtuálního veletrhu. Autogramiády u stánků budou potvrzeny automaticky, ostatní pořady co nejdříve.

 

Pro zajímavost a inspiraci se zde můžete podívat na program loňského veletrhu:

Doprovodný program 26. Podzimního knižního veletrhu

Čtvrtek 13. října

11:00 26. celostátní akviziční seminář pro knihovny. Pořádá Krajská knihovna Vysočiny v sále Staré radnice.

20:00 Listování – Tore Renberg: Muž, který miloval Yngveho. Pořádá Krajská knihovna Vysočiny v sále Staré radnice, pro knihovníky, vystavovatele a veřejnost.

Pátek 14. října

10:05 Úvodní tisková konference v salonku 1.

10:30 Luboš Moravec: Záložka – přivedeme vám z internetu platící zákazníky do vašich knihkupectví. Záložka je nezávislý projekt vznikající za podpory SČKN a Euromedia Group. Prezentace je určena převážně pro knihkupce. V prostoru PEN.

10:45 Ortenova cena – Sára Vybíralová, laureátka 2016. Pořádá SČKN v salonku 1.

10:45 Jan Zíma: Zpíváme si o zvířátkách. Pořádá nakladatelství Vyšehrad v salonku 2.

11:00 Zahájení autorského prodeje na stánku PEN klubu (číslo 120 v chodbě v prvním patře). Prodává Jiří Dědeček.

11:00 Jan Prchal, Marcela Makovská: Pověsti z Vysočiny I. Uvedení knihy z nakladatelství Novela bohemica v prostoru PEN.

11:15 Knižní ležák. Nakladatelství Volvox Globator zahajuje prodej speciálního veletržního piva před Kulturním domem Ostrov. Spodně kvašené, chmelené dvanáctistupňové pivo typu India Pale Lager se prodává za 39 Kč, ale pro vystavovatele a návštěvníky, kteří si na veletrhu koupí aspoň jednu knihu, stojí jen 34 Kč.

11:30 Setkání knihovníků s nakladateli. Pořádá Krajská knihovna Vysočiny a Podzimní knižní veletrh v salonku 1.

11:30 Luděk Navara, Miroslav Kasáček: A přece budu blízko. Život a mučednická smrt páterů Jana Buly a Václava Drboly od Babic. Představení nové knihy od dvojice autorů úspěšných titulů Mlynáři od Babic či Příběhy třetího odbojepořádá nakladatelství Host v salonku 2.

12:00 Spisovatel Ivan Binar a ilustrátor Filip Pošivač, ocenění Zlatou stuhou 2016, besedují a čtou dětem a mladým čtenářům. Pořádá česká sekce IBBY, moderuje Jana Čeňková. Prostor PEN.

12:00 Autorský prodej na stánku PEN klubu (číslo 120 v chodbě v prvním patře). Prodává Jana Červenková.

12:15 Setkání s Václavem Klausem. Pořádá Institut Václava Klause v salonku 1.

12:15 Matika pro spolužáky v salonku 2.

13:00 Divadelník, fotograf a autor Miloš Dvořák uvede druhý díl knihy Malý průvodce po hrobech velkých. Pořádá nakladatelství AOS Publishing v salonku 2.

13:00 Jana Moravcová: Zaměřená nepřítomnost. Pohled jako interpretace světa – pokus o analýzu situace nevidomého. Knihu prezentuje Silvie Mitlenerová, PLAV, pořádá Neviditelná výstava v prostoru PEN.

13:00 Autorský prodej na stánku PEN klubu: Ivan Binar, Jana Čeňková, Filip Pošivač.

13:30 Autogramiáda Václava Klause u stánku nakladatelství Olympia – číslo 23 v předsálí.

13:30 Pevné ceny knih – současná praxe v zemích EU. Diskusi mezi knihkupci a nakladateli nad možností zavedení fixních cen knih v ČR pořádá knihkupecká komise SČKN: Alena Radoušová, Jakub Petr, Jiří Seidl, Mária Olšanská, Erika Frýbortová. V prostoru PEN.

13:45 Marcela Kohoutová, žurnalistka, spisovatelka a někdejší manželka komika Járy Kohouta uvede svou knihu Egyptské pohádky a bajky. Pořádá nakladatelství AOS Publishing v salonku 2.

13:45 Setkání s Karlem Hvížďalou pořádá nakladatelství Mladá fronta v salonku 1.

14:00 Autorský prodej na stánku PEN klubu (číslo 120 v chodbě v prvním patře). Prodává Ludmila Klukanová.

14:00 Přepsali se, tak jsem tady. Příběh Dagmar Lieblové, překladatelky a nositelky řádu T.G.M za pomoc obětem holocaustu. Autogramiáda na stánku Společnosti pro jazyky, č. 147 na balkoně.

14:00 Jana Berková: Upeč si svůj kváskový chleba. Představení Kváskové kuchařky a zážitkový workshop v literární kavárně Petrkov.

14:10 Jarmila Doležalová ml., Štěpán Doležal: Osud jménem Ležáky – autogramiáda na stánku nakladatelství Ronado – č. 12, za účasti Jarmily Doležalové st., která se narodila v roce 1939 v ležáckém mlýně a 24. 6. 1942 byla nacisty odvlečena a poté poněmčena…

14:30 Psaní je práce lenochů a Laponců – Michal Kovář představuje knihu laponských mudrosloví. Pořádá nakladatelství Pavel Mervart v prostoru PEN.

14:30 Bianca Bellová: Jezero. Představení nového románu pořádá nakladatelství Host, pořadem provází Jan Němec. V salonku 1.

14:30 Spisovatel Ivan Klíma a překladatelka Alice Austová uvedou český překlad knihy německého autora Martina Doerryho a fotografky Moniky Zucht Prošli jsme peklem…/Autentické rozhovory s lidmi, kteří přežili holokaust. Pořádá nakladatelství AOS Publishing v salonku 2.

14:30 Štěpán Doležal: Pramuži v ofsajdu a Praštený bedekr krajin rozličných. Křest knih na stánku nakladatelství Ronado – č. 12.

14:45 Josef Mlejnek: Volyň tam v dáli. Knihu rozhovorů a vzpomínek na tajemný kraj Volyň na západní Ukrajině představuje nakladatelství CDK v prostoru PEN.

15:00 Pavel Kristián: Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi.Povídání o tom, co všechno může přinášet společná domácnost (nejen) s kočkou. Návštěvníci se dozví, jak se soužití s domácími mazlíčky promítlo do života šéfredaktora a produkce vydavatelství Zoner Press. A nebude řeč jen o kočkách. V prostoru PEN.

15:00 Jiří Padevět: Krvavé léto 1945. Autogramiáda na stánku nakladatelství Academia – číslo 76 v hlavním sále.

15:00 Markéta Harasimová: Mrazivé hry. Nový román se střípky autobiografických zkušeností o životě, lásce, ale i depresích. Představení knihy formou scénického čtení spojené s vyprávěním o aktivitách literátky na volné noze. Bude také příležitost položit dotaz k tvorbě i námětu nejnovějšího titulu, a v závěru proběhne autogramiáda. Více na www.marketaharasimova.cz. Koná se v literární kavárně Petrkov.

15:00 Halina Pawlowská – autogramiáda populární autorky na stánku Albatros Media – č. 83 v hlavním sále.

15:15 Eva Tvrdá: Pandořina skříňka. První setkání s pozoruhodnou autorkou pořádá nakladatelství Littera Silesia v salonku 1.

15:15 Aleš Palán: Ratajský les. Čtení a beseda v salonku 2.

15:30 Autorský prodej na stánku PEN klubu (číslo 120 v chodbě v prvním patře). Prodává Jana Richterová.

15:45 Autogramiáda. Bluesman Jan Spálený podepisuje nové CD Terčino milé údolí na stánku Okrašlovacího spolu Budoucnost – číslo 208 na balkoně.

16:00 Miloš Doležal: Krok do tmavé noci. Prezentace nové knihy o příběhu faráře Josefa Toufara, jeho vrahů a číhošťského zázraku, se zprávami archeologa, antropologů a soudního lékaře, za účasti autora Miloše Doležala a spoluautora, archeologa NPÚ Praha Jana Havrdy, pořádá nakladatelství Nezávislý podmelechovský spolek v salonku 2.

16:00 Ivana Denčevová, Michal Stehlík. Nejenom knihu Rozděleni železnou oponou představuje nakladatelství Radioservis v salonku 1.

16:00 Lucie Malá: První pomoc pro všechny situace. Užitečnou knihu představuje nakladatelství Vyšehrad v prostoru PEN.

16:00 Jiří Dědeček – autogramiáda na stánku nakladatelství Limonádový Joe – č. 121

16:30 Michal Šanda: Masná kuchařka mistra řezníka z Nelahozevsi Antonína Dvořáka. V prostoru PEN.

16:30 Autorský prodej na stánku PEN klubu (číslo 120 v chodbě v prvním patře). Prodává Eva Tvrdá.

16:45 Herečka Jitka Zelenohorská. Besedu k právě vydané knize o jejím životě Ujel mi vlak a o natáčení filmu Ostře sledované vlaky pořádá: Centrum české historie v salonku 1.

17:00 Karel IV. v české ilustraci a grafice. Vernisáž výstavy v Galerii výtvarného umění, kde zároveň probíhá výstava Broučci Jana Karafiáta, jejíž součástí jsou i ilustrace Jiřího Trnky. Galerie výtvarného umění, Havlíčkovo náměstí 18.

17:00 Olin Jurman: Dvojitý agent. Novou knihu uvádí nakladatelství Brána v prostoru PEN.

17:00 Autorský prodej na stánku PEN klubu (číslo 120 v chodbě v prvním patře). Prodává Markéta Hejkalová.

17:00 Ivana Denčevová, Michal Stehlík: Rozděleni železnou oponou. Autogramiáda na stánku nakladatelství Radioservis – č. 10 v předsálí.

17:15 Křest knihy Tajnospády plus. Autor Ladislav Vondrák, ilustrace Ivana Měkotová, knihu pokřtí Jan Spálený na stánku Tiskáren Havlíčkův Brod – č. 84 v hlavním sále.

17:30 Michal Viewegh: Dva muži ve člunu. Tradiční čtení oblíbeného autora pořádá nakladatelství Druhé město v salonku 1.

17:30 Littera Astronomica 2016. Předávání ceny a přednášku laureáta pořádá Česká astronomická společnost v salonku 2.

18:00 První losování vstupenek a předávání cen v literární kavárně Petrkov na balkoně. Vyhrát můžete např. kolekce knih z knihkupectví Kanzelsberger a z nakladatelství Metafora, Šulc-Švarc, Hejkal a dalších, rodinné vstupenky do nejkrásnějšího zámku Vysočiny ve Světlé nad Sázavou, nevinný zájezd do maďarských termálních lázní od cestovní kanceláře M-TOUR a vinné ceny od firmy Pozdní sběr, vstupenky na rockový koncert Rock for Book 2016 aj.

18:00 Jitka Ludvíková: Život vzhůru nohama. Novou knihu uvádí nakladatelství Brána v prostoru PEN.

19:00 Zazpívej mi nějakou českou – setkání s Jiřím Klapkou v poetickém podkroví nad kavárnou U notáře.

20:00 Nejkrásnější knihy veletrhu. Předávání cen Kraje Vysočina, Města Havlíčkův Brod a Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s., raut pro vystavovatele. Slavnostní večer v sále Staré radnice na Havlíčkově náměstí pořádá Kraj Vysočina a Krajská knihovna Vysočiny.

21:00 Rock for book 2016. Krausberry, Traffic Jam, Exit, Věštkyně. Koncert pro vystavovatele a veřejnost v Klubu Oko, Smetanovo nám. 31, Havlíčkův Brod. Rezervace vstupenek na tel.602 567 728 nebo e-mailem: kletecka@thb.cz.

Sobota 15. října

9:00 Vyhlášení výsledků soutěže amatérských regionálních historiků Cena Františka Drašnera a představení knihy epigramů Karla Havlíčka Borovského, vydané Okrašlovacím spolkem Budoucnost. Salonek 1.

9:00 Ráno s bohemisty. Eero Balk (Finsko), Olga Akbulatova (Rusko), Vladan Matič (Srbsko), Petra Virtanen (Finsko). Pořádá český PEN klub a Podzimní knižní veletrh v salonku 2.

9:30 Ergall: Čtení z knihy Galgad – příběh strážce Země. V prostoru PEN.

9:45 Jana Richterová: Zahrada Velmistr. Křest čtvrtého dílu románové pentalogie pořádá nakladatelství Kruh v salonku 1.

10:00 Martin Hilský: Shakespearův Hamlet. Pořádá nakladatelství Atlantis v salonku 2.

10:00 Autogramiáda Michala Viewegha u stánku nakladatelství Druhé město – číslo 100 v prvním patře.

10:00 Vladan Matič: Sestavování krajiny. Český úryvek ze srbského románu. V prostoru PEN.

10:00 Autorský prodej na stánku PEN klubu. Prodává Ivan van Chrasten.

10:30 Tomáš Míka: Textové zprávy. Novou knihu básní představuje Novela bohemica v prostoru PEN.

10:30 Pevné ceny knih – současná praxe v zemích EU. Diskusi mezi knihkupci a nakladateli nad možností zavedení fixních cen knih v ČR pořádá knihkupecká komise SČKN: Alena Radoušová, Jakub Petr, Jiří Seidl, Mária Olšanská, Erika Frýbortová. V salonku 1.

11:00 Autogramiáda Martina Hilského u stánku nakladatelství Atlantis – číslo 60 v hlavním sále.

11:00 Autogramiáda Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře u stánku Nakladatelského domu GRADA – číslo 92 na jevišti. Přijďte na pódium ke stánku Grady a získejte podpis do ilustrovaného zpěvníku JUPÍ od známého autorského dua Svěrák a Uhlíř. Nově představíme také knížku Filmové komedie od autorů Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka.

11:00  Čtení, povídání a malování s autorkou Jindrou Svitákovou a ilustrátorkou Radkou Daňkovou o zahradním skřítku Kotlíkovi a nové knize Pohádky z kouzelné zahrádky. Pořádá Centrum české historie v literární kavárně Petrkov.

11:00 Romano-Bohemica. Představení česko-rumunského časopisu v prostoru PEN.

11:00 Divné dny. Křest knihy pěti novel z nakladatelství Hejkal. Knihu pokřtí ředitelka Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. Ludmila Dočkalová a na místě budou dvě z pěti autorek: Eva Tvrdá a Markéta Hejkalová. Stánek THB, číslo 84 v hlavním sále.

11:00 Ivan Kraus: Ve vlastních názorech se shodnu s každým. Autogramiáda oblíbeného autora na stánku nakladatelství Academia – číslo 76 v hlavním sále.

11:00 Radka Třeštíková. Autogramiáda populární autorky na stánku Albatrosu – číslo 83 v hlavním sále.

11:00 Autogramiáda Magdy Váňové a Jiřího Žáčka u stánku nakladatelství Šulc-Švarc – č. 74 v hlavním sále.

11:00 Česko-rumunský autorský prodej na stánku PEN klubu (číslo 120 na chodbě v prvním patře): Mircea Dan Duta a Tomáš Míka.

11:15 Setkání s Radimem Uzlem pořádá nakladatelství Epocha v salonku 1.

11:15 Prezentace audioknihy Jako bychom dnes zemřít měli (život a smrti číhošťského faráře Josefa Toufara). Za účasti autora Miloše Doležala a herečky Jany  Frankové pořádá vydavatelství Tebenas v salonku 2.

11:30 Olga Krumlovská. Autogramiádu a přednášku známé astroložky pořádá nakladatelství Brána v prostoru PEN.

12:00 Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech. Miloň Čepelka, Aleš Palán, Zdeněk Svěrák. Pořádá nakladatelství Vyšehrad v salonku 1.

12:00 Miloš Doležal: Jako bychom dnes zemřít měli. Autogramiáda audioknihy na stánku nakladatelství Tebenas – číslo 180 na balkoně.

12:00 David Zábranský. Próza v prostoru PEN.

12:00 Eduard Bass: Koráb pohádek. Křest knihy s ilustracemi Petra Korunky pořádá nakladatelství Masarykovy univerzity v salonku 2.

12:00 Autorský prodej na stánku PEN klubu (číslo 120 v chodbě v prvním patře). Prodává Zdena Bratršovská a František Hrdlička.

12:30 Jediný česky píšící rumunský básník Mircea Dan Duta v prostoru PEN.

12:45 Živé Literární noviny. Setkání s redaktory Literárek a jejich hostem, kterým bude výtvarník Jiří Slíva věnující se kreslenému humoru, grafice, knižní ilustraci, básník a muzikant v jedné osobě. Kromě kreseb pro LtN představí i svou novou knížku, zahraje a zazpívá. Salonek 2, po skončení autogramiáda u stánku Literárních novin.

13:00 Autorské čtení autorské dvojice Zdena Bratršovská a František Hrdlička v prostoru PEN.

13:00 Autorský prodej na stánku PEN klubu (číslo 120 v chodbě v prvním patře). Prodává Olga Walló.

13:00 Jan Prchal, Marcela Makovská: Pověsti z Vysočiny I. Autogramiáda u stánku nakladatelství Novela bohemica – číslo 28 v předsálí.

13:00 Autogramiáda Josefa Mlejnka na stánku nakladatelství Atlantis – č. 60 v hlavním sále.

13:00 Vladimír Kunc, Miloš Tajovský: Zmizelý Havlíčkův Brod III. Autogramiáda na stánku Tiskáren Havlíčkův Brod – č. 84 v hlavním sále.

13:00 Miloš Tajovský: Havlíčkův Brod – fragmenty historie. Autogramiáda na stánku Tiskáren Havlíčkův Brod – č. 84 v hlavním sále.

13:00 Lenka Procházková – beseda se známou spisovatelkou v literární kavárně Petrkov na balkoně.

13:15 Pro čtenáře s talentem. Prezentace literární agentury MÁM TALENT, která vyhledává nové literární talenty. Přestavení časopisu TALENT a také nového a rozšířeného vydání prvního dílu učebnice tvůrčího psaní Tvůrčí psaní pro každého. Činnost agentury představí a na otázky odpovídá lektorka tvůrčího psaní, spisovatelka a scenáristka, ředitelka agentury Mgr. Markéta Dočekalová. V salonku 1.

13:30 Vladimír Socha představuje nejen knihu Poslední dny dinosaurů. Pořádá nakladatelství Radioservis v salonku 2.

13:30 Dora Čechova. Povídky v prostoru PEN.

13:30 Autorský prodej na stánku PEN klubu (číslo 120 v chodbě v prvním patře). Prodává Lydie Romanská.

13:30 Markéta Hejkalová: Autogramiáda na stánku nakladatelství Hejkal – číslo 203 na balkoně.

14:00 Jakub Fišer. Básně v prostoru PEN.

14:00 Jana Richterová. Autogramiáda na stánku nakladatelství Kruh – číslo 105 na chodbě v prvním patře.

14:00 Miloš Urban. Čtení z nových povídek pořádá nakladatelství Argo v salonku 1.

14:00 Herečky a blogerky Marika Šoposká a Berenika Kohoutová představí svou jedinečnou knihu Sedmilhářky. Přijďte si pro autogram do sedmilhářčí bible na pódiu ke stánku Nakladatelského domu GRADA – číslo 92 na jevišti.

14:00 Autorský prodej na stánku PEN klubu (číslo 120 v chodbě v prvním patře). Prodává Dora Čechova.

14:00 Autogramiáda Magdy Váňové a Jiřího Žáčka u stánku nakladatelství Šulc-Švarc – č. 74 v hlavním sále.

14:00 Jana Berková: Upeč si svůj kváskový chleba. Představení Kváskové kuchařky a zážitkový workshop v literární kavárně Petrkov.

14:00 Dita Křišťanová: Hledá se Hugo a Chyťte pošťáka. Autogramiáda na stánku nakladatelství SUN, číslo 85.

14:15 Jarmila Beranová: Kresba jako zrcadlení (Něco málo teorie v autorském čtení z knihy Láska skrze Poznání aneb o kresleném Dávání). V salonku 2.

14:30 Olga Walló. Oblíbená autorka v prostoru PEN.

14:30 Autorský prodej na stánku PEN klubu (číslo 120 v chodbě v prvním patře). Prodává Jiří Slíva.

14:30 Vladimír Socha: Poslední dny dinosaurů. Autogramiáda u stánku nakladatelství Radioservis – č. 10 v předsálí.

15:00 Václav Větvička: Vlastivěda krajiny mého srdce. Autogramiáda na stánku nakladatelství Vašut – číslo 43 v hlavním sále.

15:00 Snížená viditelnost. Autorské čtení kmenových autorů a přátel literárního Klubu MLHA. Vystoupí spisovatelé Jon Davis, René Vaněk, Jan Nejedlý, Mathej Thomka, Gaco Novomesský a Saša Gr. Pořad je určený zvláště těm, kdo už se na to všechno nemohou dívat. Vhodné též pro nevidomé. Autory bude možno během vystoupení osahávat. V prostoru PEN.

15:00 Vlastimil Podracký: Návrat k domovu – řešení pro Evropu. Představení nové knihy, která řeší otázku, zda je možný svět bez domovů či nikoli. Pořádá Centrum české historiev salonku 2.

15:00 Autogramiáda Miloše Urbana na stánku nakladatelství Argo – číslo 62 v hlavním sále.

15:00 Hrdinové na rozcestích. Jiří Hájíček a Michal Přibáň představují své nové romány Dešťová hůl a Všechno je jenom dvakrát. Pořadem provází šéfredaktor nakladatelství Host Miroslav Balaštík. Salonek 1.

15:30 Dora Kaprálová: Berlínský zápisník. Setkání nad zajímavou knihou pořádá Druhé město v prostoru PEN.

15:45 Irena Obermannová. Setkání s oblíbenou autorkou pořádá Albatros Media v salonku 2.

16:00 Druhé a největší losování vstupenek a předávání cen na jevišti. Vyhrát můžete např. kolekce knih z knihkupectví Kanzelsberger a z nakladatelství Metafora, Šulc-Švarc, Hejkal a dalších, rodinné vstupenky do nejkrásnějšího zámku Vysočiny ve Světlé nad Sázavou, nevinný zájezd do maďarských termálních lázní od cestovní kanceláře M-TOUR a vinné ceny od firmy Pozdní sběr aj.

16:00 Debata s autory Týdeníku Echo. V prostoru PEN.

17:00 26. Podzimní knižní veletrh končí – na shledanou na 27. Podzimním knižním veletrhu – 20. a 21. října 2017 v Havlíčkově Brodě.