Sestavte si vlastní program

Milí návštěvníci stránek a veletrhu,

letošní veletržní program je tak bohatý, že se nedá stihnout všechno. Bohužel se nám nepodařilo zprovoznit nástroj, umožňující zaškrtávat políčka a sestavit si tak vlastní program, jak jsme slibovali. Za plané sliby se velmi omlouváme. Můžete si ovšem celý program zkopírovat a v něm si zvýraznit pořady, které chcete navštívit, nebo naopak vyřadit ty, které navštívit nechcete.

Nebo vám zde jako inspiraci nabízíme několik možných programových modulů – pro děti, pro dámy, pro pány, pro milovníky krásné literatury, pro milovníky historie a znalce současnosti:

1. Pro děti a mládež

Pátek 14. října

10:45 Zpíváme si se zvířátky. Pořádá nakladatelství Vyšehrad v salonku 2.

11:00 Jan Prchal, Marcela Makovská: Pověsti z Vysočiny I. Uvedení knihy z nakladatelství Novela bohemica v prostoru PEN.

12:00 Autoři a ilustrátoři, ocenění Zlatou stuhou 2016, dětem a mladým čtenářům. Pořádá česká sekce IBBY, moderuje Jana Čeňková. Prostor PEN.

12:15 Matika pro spolužáky v salonku 2.

13:45 Marcela Kohoutová, žurnalistka, spisovatelka a někdejší manželka komika Járy Kohouta uvede svou knihu Egyptské pohádky a bajky. Pořádá nakladatelství AOS Publishing v salonku 2.

17:00 Karel IV. v české ilustraci a grafice. Vernisáž výstavy v Galerii výtvarného umění, kde zároveň probíhá výstava Broučci Jana Karafiáta, jejíž součástí jsou i ilustrace Jiřího Trnky. Galerie výtvarného umění, Havlíčkovo náměstí 18.

Sobota 15. října

9:30 Ergall: Čtení z knihy Galgad – příběh strážce Země. V prostoru PEN.

9:45 Jana Richterová: Zahrada Velmistr. Křest čtvrtého dílu románové pentalogie pořádá nakladatelství Kruh v salonku 1.

11:00 Autogramiáda Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře u stánku Nakladatelského domu GRADA – číslo 92 na jevišti. Přijďte na pódium ke stánku Grady a získejte podpis do ilustrovaného zpěvníku JUPÍ od známého autorského dua Svěrák a Uhlíř. Nově představíme také knížku Filmové komedie od autorů Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka.

11:00  Čtení, povídání a malování s autorkou Jindrou Svitákovou a ilustrátorkou Radkou Daňkovou o zahradním skřítku Kotlíkovi a nové knize Pohádky z kouzelné zahrádky. Pořádá Centrum české historie v literární kavárně Petrkov.

12:00 Eduard Bass: Koráb pohádek. Křest knihy s ilustracemi Petra Korunky pořádá nakladatelství Masarykovy univerzity v salonku 2.

13:00 Jan Prchal, Marcela Makovská: Pověsti z Vysočiny I. Autogramiáda u stánku nakladatelství Novela bohemica – číslo 28 v předsálí.

13:30 Vladimír Socha představuje nejen knihu Poslední dny dinosaurů. Pořádá nakladatelství Radioservis v salonku 2.

14:00 Jana Richterová. Autogramiáda na stánku nakladatelství Kruh – číslo 105 na chodbě v prvním patře.

14:00 Herečky a blogerky Marika Šoposká a Berenika Kohoutová představí svou jedinečnou knihu Sedmilhářky. Přijďte si pro autogram do sedmilhářčí bible na pódiu ke stánku Nakladatelského domu GRADA – číslo 92 na jevišti.

2. Pro dámy

Pátek 14. října

10:45 Ortenova cena – Sára Vybíralová, laureátka 2016. Pořádá SČKN v salonku 1.

12:00 Autorský prodej na stánku PEN klubu (číslo 120 v chodbě v prvním patře). Prodává Jana Červenková.

13:00 Divadelník, fotograf a autor Miloš Dvořák uvede druhý díl knihy Malý průvodce po hrobech velkých. Pořádá nakladatelství AOS Publishing v salonku 2.

14:00 Autorský prodej na stánku PEN klubu (číslo 120 v chodbě v prvním patře). Prodává Ludmila Klukanová.

14:30 Bianca Bellová: Jezero. Představení nového románu pořádá nakladatelství Host v salonku 1.

15:00 Markéta Harasimová: Mrazivé hry. Nový román se střípky autobiografických zkušeností o životě, lásce, ale i depresích. Představení knihy formou scénického čtení spojené s vyprávěním o aktivitách literátky na volné noze. Bude také příležitost položit dotaz k tvorbě i námětu nejnovějšího titulu, a v závěru proběhne autogramiáda. Více na www.marketaharasimova.cz. Koná se v literární kavárně Petrkov.

15:00 Halina Pawlowská – autogramiáda populární autorky na stánku Albatrosu – č. 83 v hlavním sále.

15:15 Eva Tvrdá: Pandořina skříňka. První setkání s pozoruhodnou autorkou pořádá nakladatelství Littera Silesia v salonku 1.

16:00 Lucie Malá: První pomoc pro všechny situace. Užitečnou knihu představuje nakladatelství Vyšehrad v prostoru PEN.

16:45 Herečka Jitka Zelenohorská. Besedu k právě vydané knize o jejím životě Ujel mi vlak a o natáčení filmu Ostře sledované vlaky pořádá: Centrum české historie v salonku 1.

18:00 Jitka Ludvíková: Život vzhůru nohama. Novou knihu uvádí nakladatelství Brána v prostoru PEN.

21:00 Rock for book 2016. Krausberry, Traffic Jam, Exit, Věštkyně. Koncert pro vystavovatele a veřejnost v Klubu Oko, Smetanovo nám. 31, Havlíčkův Brod. Rezervace vstupenek na tel.602 567 728 nebo e-mailem: kletecka@thb.cz.

Sobota 15. října

11:00 Divné dny. Křest knihy pěti novel z nakladatelství Hejkal. Knihu pokřtí ředitelka Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. Ludmila Dočkalová a na místě budou dvě z pěti autorek: Eva Tvrdá a Markéta Hejkalová. Stánek THB, číslo 84 v hlavním sále.

11:00 Radka Třeštíková. Autogramiáda populární autorky na stánku Albatrosu – číslo 83 v hlavním sále.

11:30 Olga Krumlovská. Autogramiádu a přednášku známé astroložky pořádá nakladatelství Brána v prostoru PEN.

13:30 Dora Čechova. Povídky v prostoru PEN.

13:30 Autorský prodej na stánku PEN klubu (číslo 120 v chodbě v prvním patře). Prodává Lydie Romanská.

13:30 Markéta Hejkalová: Autogramiáda na stánku nakladatelství Hejkal – číslo 203 na balkoně.

14:00 Herečky a blogerky Marika Šoposká a Berenika Kohoutová představí svou jedinečnou knihu Sedmilhářky. Přijďte si pro autogram do sedmilhářčí bible na pódiu ke stánku Nakladatelského domu GRADA – číslo 92 na jevišti.

14:00 Autorský prodej na stánku PEN klubu (číslo 120 v chodbě v prvním patře). Prodává Dora Čechova.

14:15 Jarmila Beranová: Kresba jako zrcadlení (Něco málo teorie v autorském čtení z knihy Láska skrze Poznání aneb o kresleném Dávání). V salonku 2.

14:30 Olga Walló. Oblíbená autorka v prostoru PEN.

15:30 Dora Kaprálová: Berlínský zápisník. Setkání nad zajímavou knihou pořádá Druhé město v prostoru PEN.

15:45 Irena Obermannová. Setkání s oblíbenou autorkou pořádá Albatros Media v salonku 2.

3. Pro pány

Čtvrtek 13. října

20:00 Listování – Tore Renberg: Muž, který miloval Yngveho. Pořádá Krajská knihovna Vysočiny v sále Staré radnice, pro knihovníky, vystavovatele a veřejnost.

Pátek 14. října

11:00 Zahájení autorského prodeje na stánku PEN klubu (číslo 120 v chodbě v prvním patře). Prodává Jiří Dědeček.

11:15 Knižní ležák. Nakladatelství Volvox Globator zahajuje prodej speciálního veletržního piva před Kulturním domem Ostrov. Spodně kvašené, chmelené dvanáctistupňové pivo typu India Pale Lager se prodává za 39 Kč, ale pro vystavovatele a návštěvníky, kteří si na veletrhu koupí aspoň jednu knihu, stojí jen 34 Kč.

12:15 Setkání s Václavem Klausem. Pořádá Institut Václava Klause v salonku 1.

13:00 Jana Moravcová: Zaměřená nepřítomnost. Pohled jako interpretace světa – pokus o analýzu situace nevidomého. Knihu prezentuje Silvie Mitlenerová, PLAV, pořádá Neviditelná výstava v prostoru PEN.

13:45 Setkání s Karlem Hvížďalou pořádá nakladatelství Mladá fronta v salonku 1.

14:30 Psaní je práce lenochů a Laponců – Michal Kovář představuje knihu laponských mudrosloví. Pořádá nakladatelství Pavel Mervart v prostoru PEN.

15:00 Pavel Kristián: Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi. Povídání o tom, co všechno může přinášet společná domácnost (nejen) s kočkou. Návštěvníci se dozví, jak se soužití s domácími mazlíčky promítlo do života šéfredaktora a produkce vydavatelství Zoner Press. A nebude řeč jen o kočkách. V prostoru PEN.

16:30 Michal Šanda: Masná kuchařka mistra řezníka z Nelahozevsi Antonína Dvořáka. V prostoru PEN.

17:00 Olin Jurman: Dvojitý agent. Novou knihu uvádí nakladatelství Brána v prostoru PEN.

17:30 Michal Viewegh: Dva muži ve člunu + Martin Reiner: Ruský kaktus. Tradiční dvojčtení a světovou premiéru dvou skvělých knih pořádá nakladatelství Druhé město v salonku 1.

Havlíčkově náměstí pořádá Kraj Vysočina a Krajská knihovna Vysočiny.

21:00 Rock for book 2016. Krausberry, Traffic Jam, Exit, Věštkyně. Koncert pro vystavovatele a veřejnost v Klubu Oko, Smetanovo nám. 31, Havlíčkův Brod. Rezervace vstupenek na tel.602 567 728 nebo e-mailem: kletecka@thb.cz.

Sobota 15. října

10:00 Martin Hilský: Shakespearův Hamlet. Pořádá nakladatelství Atlantis v salonku 2.

11:15 Setkání s Radimem Uzlem pořádá nakladatelství Epocha v salonku 1.

12:00 Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech. Miloň Čepelka, Aleš Palán, Zdeněk Svěrák. Pořádá nakladatelství Vyšehrad v salonku 1.

12:45 Živé Literární noviny. Setkání s redaktory Literárek a jejich hostem, kterým bude výtvarník Jiří Slíva věnující se kreslenému humoru, grafice, knižní ilustraci, básník a muzikant v jedné osobě. Kromě kreseb pro LtN představí i svou novou knížku, zahraje a zazpívá. Salonek 2, po skončení autogramiáda u stánku Literárních novin.

13:30 Vladimír Socha představuje nejen knihu Poslední dny dinosaurů. Pořádá nakladatelství Radioservis v salonku 2.

14:00 Miloš Urban. Čtení z nových povídek pořádá nakladatelství Argo v salonku 1.

15:00 Václav Větvička: Vlastivěda krajiny mého srdce. Autogramiáda na stánku nakladatelství Vašut – číslo 43 v hlavním sále.

15:00 Hrdinové na rozcestích. Jiří Hájíček a Michal Přibáň představují své nové romány Dešťová hůl a Všechno je jenom dvakrát. Pořadem provází šéfredaktor nakladatelství Host Miroslav Balaštík. Salonek 1.

16:00 Debata s autory Týdeníku Echo. V prostoru PEN.

4. Pro milovníky krásné literatury:

Pátek 14. října

10:45 Ortenova cena – Sára Vybíralová, laureátka 2016. Pořádá SČKN v salonku 1.

12:00 Autoři a ilustrátoři, ocenění Zlatou stuhou 2016, dětem a mladým čtenářům. Pořádá česká sekce IBBY, moderuje Jana Čeňková. Prostor PEN.

14:30 Bianca Bellová: Jezero. Představení nového románu pořádá nakladatelství Host v salonku 1.

15:15 Eva Tvrdá: Pandořina skříňka. První setkání s pozoruhodnou autorkou pořádá nakladatelství Littera Silesia v salonku 1.

16:30 Michal Šanda: Masná kuchařka mistra řezníka z Nelahozevsi Antonína Dvořáka. V prostoru PEN.

17:30 Michal Viewegh: Dva muži ve člunu + Martin Reiner: Ruský kaktus. Tradiční dvojčtení a světovou premiéru dvou skvělých knih pořádá nakladatelství Druhé město v salonku 1.

Sobota 15. října

9:00 Ráno s bohemisty z Ukrajiny a dalších zemí. Pořádá český PEN klub a Podzimní knižní veletrh v salonku 2.

10:00 Martin Hilský: Shakespearův Hamlet. Pořádá nakladatelství Atlantis v salonku 2.

10:00 Vladan Matič: Sestavování krajiny. Český úryvek ze srbského románu, v prostoru PEN.

10:30 Tomáš Míka: Textové zprávy. Novou knihu básní představuje Novela bohemica v prostoru PEN.

11:00 Romano-Bohemica. Představení česko-rumunského časopisu v prostoru PEN.

11:00 Divné dny. Křest knihy pěti novel z nakladatelství Hejkal. Knihu pokřtí ředitelka Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. Ludmila Dočkalová a na místě budou dvě z pěti autorek: Eva Tvrdá a Markéta Hejkalová. Stánek THB, číslo 84 v hlavním sále.

12:00 David Zábranský. Próza v prostoru PEN.

12:45 Živé Literární noviny. Setkání s redaktory Literárek a jejich hostem, kterým bude výtvarník Jiří Slíva věnující se kreslenému humoru, grafice, knižní ilustraci, básník a muzikant v jedné osobě. Kromě kreseb pro LtN představí i svou novou knížku, zahraje a zazpívá. Salonek 2, po skončení autogramiáda u stánku Literárních novin.

13:30 Pro čtenáře s talentem. Prezentace literární agentury MÁM TALENT, která vyhledává nové literární talenty. Přestavení časopisu TALENT a také nového a rozšířeného vydání prvního dílu učebnice tvůrčího psaní Tvůrčí psaní pro každého. Činnost agentury představí a na otázky odpovídá lektorka tvůrčího psaní, spisovatelka a scenáristka, ředitelka agentury Mgr. Markéta Dočekalová. V salonku 1.

13:30 Dora Čechova. Povídky v prostoru PEN.

14:00 Jakub Fišer. Básně v prostoru PEN.

14:00 Miloš Urban. Čtení z nových povídek pořádá nakladatelství Argo v salonku 1.

14:30 Olga Walló. Oblíbená autorka v prostoru PEN.

15:00 Snížená viditelnost. Autorské čtení kmenových autorů a přátel literárního Klubu MLHA. Vystoupí spisovatelé Jon Davis, René Vaněk, Jan Nejedlý, Mathej Thomka, Gaco Novomesský a Saša Gr. Pořad je určený zvláště těm, kdo už se na to všechno nemohou dívat. Vhodné též pro nevidomé. Autory bude možno během vystoupení osahávat. V prostoru PEN.

15:00 Hrdinové na rozcestích. Jiří Hájíček a Michal Přibáň představují své nové romány Dešťová hůl a Všechno je jenom dvakrát. Pořadem provází šéfredaktor nakladatelství Host Miroslav Balaštík. Salonek 1.

15:30 Dora Kaprálová: Berlínský zápisník. Setkání nad zajímavou knihou pořádá Druhé město v prostoru PEN.

15:45 Irena Obermannová. Setkání s oblíbenou autorkou pořádá Albatros Media v salonku 2.

5. Pro milovníky historie a znalce současnosti:

Pátek 14. října

11:30 Luděk Navara, Miroslav Kasáček: A přece budu blízko. Život a mučednická smrt páterů Jana Buly a Václava Drboly od Babic. Představení nové knihy pořádá nakladatelství Host v salonku 2.

12:15 Setkání s Václavem Klausem. Pořádá Institut Václava Klause v salonku 1.

13:00 Divadelník, fotograf a autor Miloš Dvořák a herečka Iva Hüttnerová uvedou druhý díl knihy Malý průvodce po hrobech velkých. Pořádá nakladatelství AOS Publishing v salonku 2.

13:30 Autogramiáda Václava Klause u stánku nakladatelství Olympia – číslo 23 v předsálí.

14:00 Přepsali jsme, tak jsem tady. Příběh Dagmar Lieblové, překladatelky a nositelky řádu T.G.M. za pomoc obětem holocaustu. Autogramiáda u stánku Společnosti pro jazyky, č. 147.

14:30 Josef Mlejnek: Volyň tam v dáli. Knihu rozhovorů a vzpomínek na tajemný kraj Volyň na západní Ukrajině představuje nakladatelství CDK v prostoru PEN.

14:30 Spisovatel Ivan Klíma a překladatelka Alice Austová uvedou český překlad knihy německého autora Martina Doerryho a fotografky Moniky Zucht Prošli jsme peklem…/Autentické rozhovory s lidmi, kteří přežili holokaust. Pořádá nakladatelství AOS Publishing v salonku 2.

15:00 Jiří Padevět: Krvavé léto. Autogramiáda na stánku nakladatelství Academia – číslo 76 v hlavním sále.

15:15 Aleš Palán: Ratajský les. Čtení a beseda v salonku 2.

16:00 Miloš Doležal: Krok do tmavé noci. Prezentace nové knihy o příběhu faráře Josefa Toufara, jeho vrahů a číhošťského zázraku, se zprávami archeologa, antropologů a soudního lékaře,

za účasti autora Miloše Doležala a spoluautora, archeologa NPÚ Praha Jana Havrdy, pořádá nakladatelství Nezávislý podmelechovský spolek v salonku 2.

16:00 Ivana Denčevová, Michal Stehlík. Nejenom knihu Rozděleni železnou oponou představuje nakladatelství Radioservis v salonku 1.

16:45 Herečka Jitka Zelenohorská. Besedu k právě vydané knize o jejím životě Ujel mi vlak a o natáčení filmu Ostře sledované vlaky pořádá: Centrum české historie v salonku 1.

17:00 Karel IV. v české ilustraci a grafice. Vernisáž výstavy v Galerii výtvarného umění, kde zároveň probíhá výstava Broučci Jana Karafiáta, jejíž součástí jsou i ilustrace Jiřího Trnky. Galerie výtvarného umění, Havlíčkovo náměstí 18.

17:00 Olin Jurman: Dvojitý agent. Novou knihu uvádí nakladatelství Brána v prostoru PEN.

Sobota 15. října

9:00 Vyhlášení výsledků soutěže amatérských regionálních historiků Cena Františka Drašnera a představení knihy epigramů Karla Havlíčka Borovského, vydané Okrašlovacím spolkem Budoucnost. Salonek 1.

10:00 Martin Hilský: Shakespearův Hamlet. Pořádá nakladatelství Atlantis v salonku 2.

10:00 Vladan Matič: Sestavování krajiny. Český úryvek ze srbského románu, v prostoru PEN.

10:30 František Novotný a Luděk Munzar představují nejen CD Setkání s Karlem Čapkem. Pořádá nakladatelství Radioservis v salonku 1.

11:15 Prezentace audioknihy Jako bychom dnes zemřít měli (život a smrti číhošťského faráře Josefa Toufara). Za účasti autora Miloše Doležala a herečky Jany  Frankové pořádá vydavatelství Tebenas v salonku 2.

12:00 Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech. Miloň Čepelka, Aleš Palán, Zdeněk Svěrák. Pořádá nakladatelství Vyšehrad v salonku 1.

12:00 Miloš Doležal: Jako bychom dnes zemřít měli. Autogramiáda audioknihy na stánku nakladatelství Tebenas – číslo 180 na balkoně.

15:00 Václav Větvička: Vlastivěda krajiny mého srdce. Autogramiáda na stánku nakladatelství Vašut – číslo 43 v hlavním sále.

15:00 Vlastimil Podracký: Návrat k domovu – řešení pro Evropu. Představení nové knihy, která řeší otázku, zda je možný svět bez domovů či nikoli. Pořádá Centrum české historiev salonku 2.

15:00 Hrdinové na rozcestích. Jiří Hájíček a Michal Přibáň představují své nové romány Dešťová hůl a Všechno je jenom dvakrát. Pořadem provází šéfredaktor nakladatelství Host Miroslav Balaštík. Salonek 1.

16:00 Debata s autory Týdeníku Echo. V prostoru PEN.